قوانین و مقررات

راهنمای پنل توسعه دهندگان

مدریت برنامه ها،حسای توسعه دهنده،امور مالی و فروش،ارتباط با بخش پشتیبانی تیرو و دسترسی به مستندات فنی همگی از طریق پنل  توسعه دهندگان قابل انجام هستند و شرح این موارد در ادامه آمده. است.

 

انتشار برنامهٔ جدید

در صفحه اول پنل،با کلیک بر روی دکمه (افزودن بازی)می توانید بازی جدید بارگزاری کنیدقالب فایل ارسالی باید apk باشد و قالب‌هایی مثل zip و rar مورد قبول نیستند.پس از ارسال بازی، باکلیک بر بازی ها باید مشخصات بازی خود را کامل کرده و نتظر تایید بازی از سوی تیرو باشید.

اگر برنامه نیاز به تغییر داشته باشد یا مطابق شرایط تیرو نباشد یا به هر دلیل دیگری، تغییری در وضعیت برنامهٔ شما توسط تیرو ایجاد شود، ایمیلی حاوی توضیحات مربوطه به شما ارسال خواهد شد. لطفاً قبل از ارسال مجدد برنامه برای انتشار یا هر اقدام دیگری، ایمیل ارسال شده را ملاحظه بفرمایید. اگر ایمیل به دست شما نرسیده بود، پوشهٔ اسپم‌ ایمیل‌تان را نیز بررسی کنید.

توجه فرمایید که پیام‌ها به ایمیلی ارسال می‌شود که با آن درتیرو عضو شده و به عنوان توسعه‌دهنده ثبت‌نام کرده‌اید و نه ایمیلی که در بخش اطلاعات پشتیبانی کاربر در پنل وارد کرده‌اید. 

 

تکمیل یا ویرایش مشخصات برنامه

پس از بارگذاری هر برنامه می‌توانید برای تکمیل اطلاعات یا برای ویرایش اطلاعات برنامه‌های قبلی اقدام کنید.

 

اطلاعات پایه

با انتخاب هر بازی ببه ویرایش بازی و سپس بخش «اطلاعات پایه» مراجعه کنید. در این قسمت می‌توانید مشخصات پایه‌ای بازی خود (نام، توضیحات و دسته‌بندی) را تغییر دهید. دقت کنید که پر کردن فیلد‌های این قسمت ضروری است. توجه داشته باشید برای بازی خود نام‌هایی را به کار برید که قبلاً در تیرو استفاده‌ نشده است زیرا بازی های با نام مشابه در تیرومنتشر نخواهند شد. همچنین پس از انتشار بازی در تیرو، امکان تغییر دسته‌بندی آن وجود ندارد. لذا در انتخاب دسته‌بندی برنامه دقت لازم را به عمل آورید. 

 

اطلاعات پشتیبانی کاربر

در بخش «اطلاعات» قسمت «اطلاعات پشتیبانی کاربر» می‌توانید اطلاعاتی را که برای ارتباط با کابران برنامه استفاده می‌شود (شماره تماس، پست الکترونیکی و آدرس سایت) را وارد کنید. وارد کردن ایمیل در این قسمت ضروری است.

این مشخصات جهت ارتباط کاربران با شما در صفحهٔ بازیتان نمایش داده خواهند شد.

 

تصاویر

با انتخاب برنامه و مراجعه به بخش «تصاویر»، می‌توانید اطلاعات تصویری بازی خود (شامل آیکون، اسکرین‌شات‌ها و ویدیو) را تغییر دهید. دقت کنید که بارگذاری آیکون و حداقل ۵ اسکرین‌شات برای هر برنامه ضروری است.

ویدیوی برنامه‌ها به صورت لینکی از آپارات دریافت می‌شود.

درخواست انتشار

پس از تکمیل فرآیند تکمیل مشخصات برنامه و بارگذاری بسته‌های مورد نظر خود، درخواست انتشار برنامهٔ خود را برای ما ارسال کنید. برای این کار کافی است در نوار بالای صفحه روی دکمهٔ «درخواست انتشار برنامه» کلیک کنید.

 

وضعیت بازی

هر بازی می‌تواند وضعیت‌های مختلفی داشته باشد:

·                  بارگذاری شده: بازی ای که به تازگی بارگذاری شده و هنوز درخواست انتشار برای آن ارسال نشده است. همچنین بازی ای که انتشار آن توسط توسعه‌دهنده لغو شده است نیز در این وضعیت قرار می‌گیرد.

·                  در صف انتظار: بازیای که در انتظار انتشار است. انتشاربازی ها طی حداکثر ۵ روز کاری انجام می‌شوند (پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها روز کاری محسوب نمی‌شوند).

·                  نیاز به تغییرات: بازی ای که برای انتشار نیاز به تغییراتی دارد. تغییرات مورد نیاز قبل از قرارگیری بازی در این وضعیت، از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.

·                  رد شده: بازی ای که با شرایط تیرو سازگار نیست و انتشار آن منتفی است. دلایل رد برنامه از طریق ایمیل به اطلاع شما می‌رسد.

·                  حذف شده: بازی ای که قبلاً منتشرشده ولی در حال حاضر انتشار آن توسط تیرو متوقف شده است.

·                  آمادهٔ انتشار: بازی ای که برای انتشار آماده است.

منتشر شده:بازی ای که منتشر شده و در دسترس کاربران است.